• https://www.facebook.com/HimalayaYeniHayatHimalayaTuzu?fref=photo
  • https://twitter.com/alderaturkey

Himalaya Tuzu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diyelim ki Himalaya Tuzu almak istiyorsunuz ve çevrenizde Himalaya Tuzu alabileceğiniz hiçbir yer yok... Varsa bile, çevrenizdeki Himalaya Tuzu satıcılarının sattığı ürünün gerçekten Himalaya Tuzu olup olmadığından emin değilsiniz. Eminseniz bile piyasadaki farklı fiyatlar kafanızı karıştırmış olabilir ve siz hem uygun fiyatlı hem de orjinal ürün almak istiyorsunuz. Bu durumda;

Himalaya Tuzu almak için internetten Himalaya Tuzu satıcılarını araştırıyorsunuz.  Bir de baktınız ki, onlarca değişik marka, paket, renk, fiyat... Tam sorunu çözdünüz diye düşünürken bu sefer kafanız tamamen karıştı. 

İşte size orjinal Himalaya Tuzu alırken yardımcı olacak püf noktalar :

1) Eğer alacağınız Himalaya Tuzu sofrada kullanmak içinse rengi MUTLAKA BEYAZ olmalıdır. Birçok site, şirket, aktar hala bilinçsizce ve kuralları hiçe sayarak pembe renkli tuzları sofra tuzu diye satmakta veya 1 kiloluk çuvallarda paketleyerek ve üzerinde İngilizce birkaç süslü söz yazarak yaptıkları yanlışı kamufle etme yolunu izlemektedirler.

2) Alacağınız Himalaya Tuzu sofrada kullanmak içinse mutlaka TARIM ve KÖYİŞLERİ MÜDÜRLÜKLERİ'nin ithalat önbildirim izniyle getirilir. Artık eskisi gibi Tarım ve Köy işlerinin ..... no'lu sayılı kararı v.s. kalkmıştır. O nedenle aldığınız markanın firmasını araştırmanız size bu konuda yarar sağlamaktadır. Firma gerçekten ithalatçı bir firma mı, ithalatçı ise size ithalat belgelerini gösterebiliyor mu, Pakistan'ın resmi sağlık müdürlüğünden sağlık sertifikası almış mı gibi sorularınıza cevap verecek firmalar, size çok fazla bilgi verebilir.

3) Pembe tuzların Tarım ve Köy İşleri Müdürlüğü ile hiçbir ilgisi yoktur. Eğer Himalaya Tuzu satın aldığınız yer, pembe tuzları da Tarım ve Köy İşleri önbilidirimiyle satmaya çalışıyorsa,  ya satın aldığınız yer sizi ya da ithalatçı firma hem satın aldığınız yeri hem de sizi kandırmaya çalışıyordur. Bu konuda dikkatli olmanız gerekir.

4) Aldığınız Himalaya Tuzu'nun üzerinde sofrada öğütme tuzu yazıyorsa paketi en fazla 500gr olabilir. 1 veya 1,5 kilogramlık paketlerde sofrada öğütme tuzunun satılması olası değildir.

5) Pembe tuzların rengi içerdiği demir elementinden dolayı pembedir. Demir elementinin az oluşu tedavi edilebilirken fazlalığı ciddi sağlık sorunlarına yol açmaktadır.

6) Pembe renkli tuzlar banyo tuzu diye geçer ve bu tuzların ithalatında Tarım ve Köy İşleri ilgilenmez. İlgili birim Sağlık Müdürlükleri'nin Eczacılık bölümüdür.

Kendinizi riske atmak istemiyorsanız en garanti ve kesin yol bir Himalaya Yeni Hayat, Himalaya Tuzu almak olacaktır.

Himalaya Yeni Hayat'ın ithalatçısı Aldera Dış Ticaret ithalatın yanında dünyanın dört bir yanına ihracatlar da yapmaktadır. Bizim bildiğimiz tek bir işimiz var. O da dış ticaret...

Himalaya Tuzu Yeni Hayat Bayilikler Veriyor...

Himalaya Tuzu Yeni Hayat

 Himalaya Tuzunun yeni ismi Himalaya Yeni Hayat Sole Kristalleri 500 gramlık ambalajlarda, kolide 48 adet olarak paketlenmiştir. Pakistan'dan İthal edilmiştir. Aldera Dış Ticaret Güvencesiyle

 (www.alderaturkey.com)

Kral'ın Tuzu: Himalaya Tuzu

Himalaya Tuzu Kristallerinin Keşfi ve Alexander The Great