• https://www.facebook.com/HimalayaYeniHayatHimalayaTuzu?fref=photo
  • https://twitter.com/alderaturkey

Kraliyet Tuzu: Himalaya Kristal Tuz

 Kristal tuzun en mükemmel hali Halit olarak adlandırılmaktadır. Kristal tuz eski günlerde 'Kralın Tuzu' olarak adlandırılırdı. Çünkü asalet için imtiyazlı kişiler için ayrılırdı. Halk ise sadece kaya tuzu alırdı. Kristal tuz madenciliği uzun zaman önce, karlılığı kalmadığı için bırakıldı. Çünkü saf kristal tuzun kendiliğinden oluşan bir yapısı vardı. Madenlerde mekanik bir şekilde çıkarılamazdı. Bu değerli kristalleri elde etmek için belki de yüz kat kaya tuzu madenine ihtiyaç olabilirdi. Bu nedenle kristal tuzlar mekanik bir şekilde değilde manuel olarak elde edilmeliydi. Bu şekilde elde etmek ise ekonomik olarak mümkün değildi. Derken insanlar Himalaya Kristal tuzu keşfettiler. Kristal halde bulunan tüm tuzlar Himalaya Tuzu gibi sağlıklı değildir ve kaliteli olmayabilirler. Çünkü doğal elementler Himalaya Kristallerinde mevcuttur.

Kristal tuzlarla yapılan bilimsel araştırmalar oldukça azdır. Belki bu madenlerin derinliklerine girişin yasak olması, bilimsel yasaklar vs nedenlerdendir. Kristal tuzla ilgili çalışma Berchtesgaden Almanya'da yapılmıştır. Kristal tuzun, doğallığını kaybetmemesi mekanik işlem görmemesine bağlıdır. Elle, doğal yöntemlerle çıkarılıyor olması bu tuzun hem değerini, hem de fiyatını arttıran bir etmendir. Bu nedenle Himalaya Kristal Tuzlarına, kaya tuzu, deniz tuzu ve sofra tuzundan daha fazla para ödenir.

Himalaya Kristal tuzlarının tıp alanında kullanımını anlatan Wasser und Salz kitabı bu konuda önemli bir referanstır. (Türkçe'ye Su ve Tuz diye çevrilebilen bu kitap, İngiltere ve Amerika'da da Water and Salt : The Essence of Life olarak satışa sunulmuştur. Water and Salt linkine  tıklayarak kitabın geniş özetine ulaşabilirsiniz. Daha sonrasında ülkemizde de Tuz üzerine benzer kitaplar çıkmıştır) Günümüzde birçok doktor ve terapist  alternatif tıp uygulamarını benimsemişlerdir. Yıllardır doktorların hastalarını iyileştirdiği metod su ve tuzdan başka bir şey değildi.

Endüstrileşme eskiden kullanılan bilgilerin üzerini kaplasa da, şimdi tekrar bu bilgiyi canlandırma ve hayati besin kaynağımızı keşfetme zamanıdır. Vücudunuzun doğal enerjisine kavuştuğunu görünce şaşıracaksınız. İnsanlar birçok yemeği seçerken tercihlerini sağlıklı yaşamdan yana tercih ederler. Aynı şekilde içtikleri suyun ve tükettikleri tuzun da kaliteli olmasına dikkat etmeleri ve vücutlarının sesini dinlemeleri gerekmektedir.

(http://www.gaiathera.com/e/salt/2_history.htm isimli siteden derlenerek Türkçe'ye çevrilmiştir.)

Himalaya Tuzu Yeni Hayat Bayilikler Veriyor...

Himalaya Tuzu Yeni Hayat

 Himalaya Tuzunun yeni ismi Himalaya Yeni Hayat Sole Kristalleri 500 gramlık ambalajlarda, kolide 48 adet olarak paketlenmiştir. Pakistan'dan İthal edilmiştir. Aldera Dış Ticaret Güvencesiyle

 (www.alderaturkey.com)

Kral'ın Tuzu: Himalaya Tuzu

Himalaya Tuzu Kristallerinin Keşfi ve Alexander The Great